První den

8:00 - 8:45

Registrace

8:45 - 9:15

Opening: Hlava v oblacích

9:15 - 9:45

Zázraky se dějí mimo komfortní zónu

Monika Malátková, Czechitas

Povídání o tom, jak se z volnočasové aktivity stane organizace, která píše lidské příběhy a láme bariéry, bránící holkám v cestě do světa IT.

9:50 - 10:30

Mám nápad - a co dál?

Vojtěch Krmíček, JIC

Máš nápad? Chceš si ověřit, že je opravdu tak dobrý, aby se vyplatilo do něj naplno pustit? Dá se s ním uspět na trhu? Jaký nástroj Ti pomůže s validací Tvého nápadu? Proč většina začínajících firem neuspěje a jak dramaticky zvýšit Tvojí šanci na úspěch?

10:30 - 10:55

Coffee break

10:55 - 11:35

A mám reálný byznys model? Aneb ověřený nápad je jen začátek

Jaroslav Procházka, Differ.cz

Ověřený nápad je jen začátek. Ten musí mít totiž také reálný a udržitelný byznys model. Zaměříme se tedy na otázku byznys modelu, možností a udržitelnosti a také cíle vašeho podnikání (hlavní náplň nebo jen přivýdělek?)

11:40 - 12:25

Kde vzít palivo na rozjezd

Martin Kešner, J&T Ventures

Investice? Půjčka? Soutěže? Akcelerátory? Crowdfunding či bootstraping? Získat finance pro svůj nápad nebylo nikdy snažší. Jaký způsob je nejvhodnější pro Tebe a jaká to s sebou nese rizika?

12:25 - 14:10

Lunch break

14:10 - 14:15

Nohy na zemi

14:15 - 15:00

Lidé na prvním místě - organizační kultura

Václav Muchna, Y Soft

Úspěšná brněnská firma Y Soft Corporation patří mezi společnosti, které si prožily krušné začátky. Její zakladatel Václav Muchna ji však za 16 let dovedl k tržbám přes půl miliardy korun, zisku 55 miliónů a ke 300 zaměstnancům po celém světě. Za nejdůležitější faktor úspěchu firmy považuje lidi, kteří v ní pracují.

15:05 - 15:50

Bacha na ty lidi, kterým prodáváte

Roman Hřebecký, Pábení

Cílová skupina, persony, kohorty... jak líp a poctivěji nakouknout do kuchyní, ložnic nebo třeba ledniček svých zákazníků. A taky jak to můžete využít pro svoje podnikání a pro jejich radost. Ukážu Ti metody, postupy a taky popíšu lesk a bídu toho, když marketing berete jako službu svému zákazníkovi.

15:50 - 16:15

Coffee Break

16:15 - 17:00

Výhra pro tebe = výhra pro mne

Tomáš Svoboda, JRK

Jak funguje obchod, na čem jsou založena silná partnerství a je možné za každé okolnosti dosáhnout win-win situace. Odprezentováno se zábavním přirovnáním. :-)

17:10 - 18:10

Podnikání z vysokoškolské lavice - panelová diskuze

Jirka Doležal & Honza Emler - Doller, Tomáš Smutný - Humanex, Jan Vlachynský - Turbomošt

V panelové diskuzi ti představíme mladí lidi, kteří rozběhli svůj projekt už během studia na vysoké škole. Dozvíš se, jaké byly jejich začátky, první úspěchy a pády, i to, jak “ustáli” realitu a jak se jim daří dnes. Všechno je možné...jen je potřeba chtít, hodné sa ptát a makat.

18:10 - 18:20

Sum-up

18:20 - 20:30

Dinner break

20:30 - ?

Networking párty

Druhý den

Druhý den se posuneme ještě blíže k praxi. A protože každý se potřebuje zaměřit na něco jiného, můžeš si vybrat JEDEN z marketingového, technického a analytického tracku (probíhají paralelně). Rozloučíme se pak společnou závěrečnou přednáškou. Určitě, ale nezoufej pokud se nemůžeš rozhodnout. Pro účastníky chystáme video záznam z marketingového tracku, který ti zpřístupníme po akci.

A) Marketingové přednášky plné case studies

Petra Kellerová, Martin Brablec, open space

B) Analytický workshop

Ondřej Záruba, zelená zasedačka (kapacita max. 20)

C) Technický workshop

Marián Hurta, žlutá zasedačka (kapacita max. 20)

8:30- 9:00

Hub open - ranní chill

9:00 - 9:10

Opening: Ruce do práce

A) Marketingové přednášky plné case studies

9:10 - 10:55

Admini, vyždímejte z Facebooku a Instagramu maximum!

Petra Kellerová, H1

Že znáte Facebook a Instagram jako své boty? V momentě, kdy je převezmete jako kanály propagace firmy, se mění pravidla jejich použití a tím i mantinely pro vaši práci. Zjistěte, jaké utility jsou adminům stránek k dispozici a kde čeká nevyužitý prostor.

10:55 - 11:15

Coffee break

11:15 - 12:05

36 výzev, které zvládnete skvělým copywritingem a obsahem

Martin Brablec, Obsahová agentura

B2B nebo B2C? Už prodáváte, nebo teprve lákáte zvědavce? A nabízíte painkiller, vitamín nebo jen cukrovinku? Ukážu vám 36 způsobů, jak pomocí copywritingu a content marketingu přitahovat pozornost, přesvědčovat a prodávat. Tak, abyste si to NEJ vyzobli i pro svůj projekt.

B) Analytický workshop

9:10 - 12:05

Business plán drsně a svižně

Ondřej Záruba, finančník a ekonom

Jaký je rozdíl mezi strategickým a operativním business plánem? Co všechno by měly obsahovat a jak je obhájit před investorem? Jak modelovat cash-flow a určit investiční ohodnocení? Nečekej lehké povídání o SWOT analýze, půjdeme skutečně do hloubky. Podíváme se, jak funguje poctivá analytická práce v praxi a všechno si ukážeme na reálných business plánech z mnoha odvětví.

C) Technický workshop

9:10 - 12:05

Online nástroje, které ti v podnikání zaručeně pomůžou

Marián Hurta, Engeto

Přiblížíme Ti fungování rozbíhajícího se startupu a ukážeme Ti online nástroje, které Ti pomohou při začátku podnikání ušetřit peníze, energii a zefektivnit interní procesy. Zaměříme se na nástroje na tvorbu webu, project management, ale i grafiku a task management. Vše vysvětlíme na příkladech ze života, budeme hodně mluvit, přemýšlet i tvořit.

12:15 - 12:55

Vysněný "konec" startupu

Zdeněk Komenda, Kiwi.com

Zdeněk Komenda se svůj první business pokusil založit již na základní škole a od té doby se nezastavil. Řekl ano každé stáži, podnikatelské soutěži a příležitosti tvořit něco inovativního. Dnes má pozici VP Business development v Kiwi.com. O tvrdé práci, dani za úspěch a přeměně garážového snu na velkou prosperující společnost z pohledu jednoho z jejích prvních zaměstnanců.

12:55 - 13:10

Wrap-up

20:00

Neoficiální afterparty

Mamut pub

Doprovodný program a little extras

Virtuální realita

Brněnský start-up Corinth dobíjí svět inovacemi v použití virtuální reality. Vyzkoušej na chvíli vstoupit do jejich světa i Ty.

One-to-one konzultace tvého podnikání.

K dispozici ti budou zástupci z JIC, Nápad roku a Start-up Academy na VŠKE. Poraď se s nimi o svém podnikatelském plánu, získej cennou zpětnou vazbu a zjisti více o možnostech dalšího rozvoje tvého projektu.

Knihy, které stojí za to

Už tradičně si u nás můžeš prolistovat a výhodně koupit to nejlepší z Melvil publishing.

Chill na nafukovacích vacích

Utahaný z nabírání znalostí? Dej si chvilku pohodlí na vacích od Bananabag.cz

Fotbálek na odreagování

Změř si síly s ostatními účastníky a poznej nové lidi při klasické zábavě pro čtyři.

Káva

Pražírna Monro tě bude zásobovat litry výborné kávy. I když si networkingovú párty užiješ naplno, hlava ti díky ní v sobotu určitě padat nebude!

Drobné občerstvení

Během přestávek vás nenecháme hladové a vždy bude k dispozici něco malého na zub. Podporují nás lokální výrobci samých dobrůtek.


Akce se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála a za finanční podpory města Brna.