1. Blok: Krušné začátky

Začátky můžou být (a taky že budou) těžké. Jestli už máš nápad, jestli máš IČO, jestli máš své business partnery a nebo taky i nic z toho, nech se inspirovat příběhy a tipy mladých lidí, co kdysi byli přesně tam kde ty. A teď… teď o svých začátcích můžou přednášet na podnikatelské konferenci :)

2. Blok: První kroky v realitě

Tak, motivaci už máš, inspiraci taky, a jak tedy začít? Na výběr budeš mít několik praktických workshopů tak, aby sis program uspořádal podle toho, co Ti nejvíc sedí a co nejvíc potřebuješ.

3. Blok: Neúspěch jako příležitost k růstu

Nikdo dokonalý z nebe nespadl a někdy se prostě neúspěchům nevyhneš. Co tak se na ty faily a fuckupy koukat z druhé stránky? Že něco nevyjde, může být vlastně věc zcela pozitivní! V této části se kromě jiného můžeš těšit i na oblíbenou panelovou diskuzi a užít si tak hned několik speakrů naráz.

Večerní networking

Jak už jistě víš, podnikání stojí i na kontaktech. Nestihl sis přes den pokecat se všema? Na networkingové afterparty budeš mít možnost a čas až do brzkého rána.

Program

8:00 - 8:30

Registrace a snídaně

8:45 - 9:05

Opening: Krušné začátky

9:05 - 9:35

Podnikání prospěšné pro Tebe i pro společnost

Dušan Matuška

Jaký je ideální mindset pro zahájení podnikání? Co je studentský syndrom KZP a jak mu předejít? Proč je lepší začít s minimem peněz? Řeknu vám o tom, jak a proč jsme začali my, bez kapitálu, jen s vizí a jak pokračujeme v jejím naplňování.

9:40 - 10:10

Osobní hrdinství: důležité prvky podnikání

Matěj Krejčí

Jak jste na tom s vystupování z komfortní zóny? Nad čím přemýšlet, když chcete začít s nápadem? V přednášce se dozvíte prvky, které mohou pomoci k úspěšnějšímu podnikání.

10:15 - 10:45

Brace yourself, business reality is coming!

Petr Pouchlý

Budeme zabíjet miláčky a dávat hmotný základ vašim vzdušným zámkům. Ať již jste tvůrce, který podniká, aby se prodal, nebo podnikatel, který miluje tvořit byznys, o vašem úspěchu rozhodnou nakonec klienti. Budete muset dělat kompromis a ze snů a představ vytvořit realistický byznys plán.

10:45 - 10:50

Úvod do bloku: První kroky v realitě

10:50 - 11:10

Coffee break

A) Dopolední workshopy

11:10 - 12:40

Sales skills (naplněno)

Jitka Pešková

Dozvíš se, jak se dobře připravit na obchodní schůzku, jak sebevědomě odprezentovat sebe i svůj produkt i jak dospět k win-win výsledku. Samozřejmostí budou taky moje vlastní příklady z vydařených i „provařených“ vyjednávání. Aktuálně pracuji jako Group Sales Manager v Notinu a doufám, že si pro mě připravíte i spoustu zajímavých dotazů. Těším se!

Facebook Marketing - Reklama na sociálních sítích pro #hrdiny

Lukáš Dadej

Ukážu ti 10 nejlepších Facebook hacků, které jsem se naučil na reklamách za 10 Millionů korun ve Smartlooku & Webnode, ale také deset největších F*ckupů... Přijď se i TY učit od Marketing Heroes!
- Jak prodávat na Facebooku & Instagramu v 69 zemích světa?
- Jak jsem vyhodil oknem 120,000 Kč a za týden je vydělal zpátky!
- a na závěr vysypu pár zaručených tipů a triků...

Finanční řízení pro začátky

Roman Brauner

To podnikání je potřeba z něčeho vystavět. Ale kde to "něco" sehnat, jak si to pak udržet a jak s tím hospodařit? Co dělat, když žádné prostředky vlastně nemám... Právě proto je tady tenhle workshop. Můžeš přijít s nulovou představou o správě financí a odejdeš s jasnou vizí toho, jak svůj projekt finančně zvládnout.

12:40 - 14:30

Lunch break

B) Odpolední workshopy

14:30 - 16:00

Právní zaklady pro business (naplněno)

Jaroslav Krempl

Legalita může být někdy zrádná a v začátcích často opomíjená. Smlouvy, postupy a právní formy... Podíváme se na výhody a nevýhody jednotlivých forem podnikání, na osobní odpovědnost u jednotlivých forem podnikání, základní charakteristiku s.r.o., základy kontraktace a hlavně praktické rady, jak to vše zvládnout!

Idea Generation

Kateřina Boušková

Idea generation je kreativní proces hledání řešení a nápadů, jejich rozšíření a vypracování na plány. Know-how z workshopu využiješ hlavně v designu, marketingu ale i obecně v manažerském rozhodování. Při podnikání budeš stát před mnoha dilematy. Některá budou možná zábavná, jako když se budeš rozhodovat, zda má být logo modré nebo víc dofialova. Ale určitě dojde i na ta vážnější. Jako třeba na které zákazníky se zaměřit a jak naplnit jejich potřeby. Na workshopu se naučíš techniky, které ti pomůžou takové situace řešit a myslet out of the box. Tenhle workshop poskytuje praktické znalosti o tom, jak vytvářet nápady pro řešení sociálních problémů. Tímto způsobem se jeho obsah zaměřuje hlavně na potřeby našich "future changemakerů"

Jak úspěšně rozjet projekt pomocí crowdfundingu?

Juraj Zamborský

Zajímá tě, jak úspěšně rozběhnout projekt? Odpovědí může být crowdfunding. Je to jen buzzword nebo ideální způsob, jak úspěšně rozběhnout projekt? Přijď na workshop a dozvíš se, jak efektivně využít platformy jako např. HitHit a Kickstarter pro nakopnutí vlastního projektu. Dostaneme se k praktickým tipům, jak nakopnout vlastní kampaň.

16:00 - 16:20

Coffee break

16:20

Úvod do bloku: Neúspěch jako příležitost k růstu

16:25 - 17:10

Kde nejsou lidi, nejsou faily

Maxim Dužek

S jednou věcí je potřeba se smířit - každý dělá chyby. Někdy se říká, že s člověkem, co nikdy neselhal, ani není radno spolupracovat. Jak se na selhání připravit a jak ho zvládnout, když nastane? Tato přednáška ti ukáže, jak brát své chyby jako příležitost k rozvoji a růstu. Chyby jsou vlastně to krásné, co nás posouvá v životě dál.

17:10 - 17:25

Coffee break

17:25 - 18:25

Panelová diskuze: "Kam Vás posunuly Vaše fuck-upy"

Jan Charouz, Radek Danč, Patrik Babinec, Petr Procházka

V panelovce se ujistíš, že i ti úspěšní někde začínali a cesta nahoru prostě byla, je a bude plná failů. Zakladatelé čtyř úspěšných firem se s tebou podělí o ty své faily. Co si z nich vzali a kam je to posunulo? Na to se jich můžeš zeptat sám! Tak si nezapomeň připravit otázky! :-)

18:30 - 18:55

Teď už je to ve tvých rukou...

Vlastimil Vodička

Vlastovi ročně rukami prochází tisíce projektů...a většina failne. Chybami se člověk učí. Tak se pouč.. ale z chyb druhých!!! Ukáže ti jak se vyhnout slepým uličkám, aby tvůj projekt přežil. Uvidíš, že vše důležité již bylo tisíckrát řečeno a že teď už je to skutečně jenom na tobě!

18:55 - 19:15

Wrap up

19:15 - 20:30

Dinner break

20:30 - ?

Večerní networking

8:45 - 9:15

Opening: Hlava v oblacích

9:50 - 10:30

Mám nápad - a co dál?

Vojtěch Krmíček, JIC

Máš nápad? Chceš si ověřit, že je opravdu tak dobrý, aby se vyplatilo do něj naplno pustit? Dá se s ním uspět na trhu? Jaký nástroj Ti pomůže s validací Tvého nápadu? Proč většina začínajících firem neuspěje a jak dramaticky zvýšit Tvojí šanci na úspěch?

10:55 - 11:35

A mám reálný byznys model? Aneb ověřený nápad je jen začátek

Jaroslav Procházka, Differ.cz

Ověřený nápad je jen začátek. Ten musí mít totiž také reálný a udržitelný byznys model. Zaměříme se tedy na otázku byznys modelu, možností a udržitelnosti a také cíle vašeho podnikání (hlavní náplň nebo jen přivýdělek?)

11:40 - 12:25

Kde vzít palivo na rozjezd

Martin Kešner, J&T Ventures

Investice? Půjčka? Soutěže? Akcelerátory? Crowdfunding či bootstraping? Získat finance pro svůj nápad nebylo nikdy snažší. Jaký způsob je nejvhodnější pro Tebe a jaká to s sebou nese rizika?

12:25 - 14:10

Lunch break

14:10 - 14:15

Nohy na zemi

14:15 - 15:00

Lidé na prvním místě - organizační kultura

Václav Muchna, Y Soft

Úspěšná brněnská firma Y Soft Corporation patří mezi společnosti, které si prožily krušné začátky. Její zakladatel Václav Muchna ji však za 16 let dovedl k tržbám přes půl miliardy korun, zisku 55 miliónů a ke 300 zaměstnancům po celém světě. Za nejdůležitější faktor úspěchu firmy považuje lidi, kteří v ní pracují.

15:05 - 15:50

Bacha na ty lidi, kterým prodáváte

Roman Hřebecký, Pábení

Cílová skupina, persony, kohorty... jak líp a poctivěji nakouknout do kuchyní, ložnic nebo třeba ledniček svých zákazníků. A taky jak to můžete využít pro svoje podnikání a pro jejich radost. Ukážu Ti metody, postupy a taky popíšu lesk a bídu toho, když marketing berete jako službu svému zákazníkovi.

15:50 - 16:15

Coffee Break

16:15 - 17:00

Výhra pro tebe = výhra pro mne

Tomáš Svoboda, JRK

Jak funguje obchod, na čem jsou založena silná partnerství a je možné za každé okolnosti dosáhnout win-win situace. Odprezentováno se zábavním přirovnáním. :-)

17:10 - 18:10

Podnikání z vysokoškolské lavice - panelová diskuze

Jirka Doležal & Honza Emler - Doller, Tomáš Smutný - Humanex, Jan Vlachynský - Turbomošt

V panelové diskuzi ti představíme mladí lidi, kteří rozběhli svůj projekt už během studia na vysoké škole. Dozvíš se, jaké byly jejich začátky, první úspěchy a pády, i to, jak “ustáli” realitu a jak se jim daří dnes. Všechno je možné...jen je potřeba chtít, hodné sa ptát a makat.

18:10 - 18:20

Sum-up

18:20 - 20:30

Dinner break

20:30 - ?

Networking párty

8:30- 9:00

Hub open - ranní chill

9:00 - 9:10

Opening: Ruce do práce

A) Marketingové přednášky plné case studies

9:10 - 10:55

Admini, vyždímejte z Facebooku a Instagramu maximum!

Petra Kellerová, H1

Že znáte Facebook a Instagram jako své boty? V momentě, kdy je převezmete jako kanály propagace firmy, se mění pravidla jejich použití a tím i mantinely pro vaši práci. Zjistěte, jaké utility jsou adminům stránek k dispozici a kde čeká nevyužitý prostor.

10:55 - 11:15

Coffee break

11:15 - 12:05

36 výzev, které zvládnete skvělým copywritingem a obsahem

Martin Brablec, Obsahová agentura

B2B nebo B2C? Už prodáváte, nebo teprve lákáte zvědavce? A nabízíte painkiller, vitamín nebo jen cukrovinku? Ukážu vám 36 způsobů, jak pomocí copywritingu a content marketingu přitahovat pozornost, přesvědčovat a prodávat. Tak, abyste si to NEJ vyzobli i pro svůj projekt.

B) Analytický workshop

9:10 - 12:05

Business plán drsně a svižně

Ondřej Záruba, finančník a ekonom

Jaký je rozdíl mezi strategickým a operativním business plánem? Co všechno by měly obsahovat a jak je obhájit před investorem? Jak modelovat cash-flow a určit investiční ohodnocení? Nečekej lehké povídání o SWOT analýze, půjdeme skutečně do hloubky. Podíváme se, jak funguje poctivá analytická práce v praxi a všechno si ukážeme na reálných business plánech z mnoha odvětví.

C) Technický workshop

9:10 - 12:05

Online nástroje, které ti v podnikání zaručeně pomůžou

Marián Hurta, Engeto

Přiblížíme Ti fungování rozbíhajícího se startupu a ukážeme Ti online nástroje, které Ti pomohou při začátku podnikání ušetřit peníze, energii a zefektivnit interní procesy. Zaměříme se na nástroje na tvorbu webu, project management, ale i grafiku a task management. Vše vysvětlíme na příkladech ze života, budeme hodně mluvit, přemýšlet i tvořit.

12:15 - 12:55

Vysněný "konec" startupu

Zdeněk Komenda, Kiwi.com

Zdeněk Komenda se svůj první business pokusil založit již na základní škole a od té doby se nezastavil. Řekl ano každé stáži, podnikatelské soutěži a příležitosti tvořit něco inovativního. Dnes má pozici VP Business development v Kiwi.com. O tvrdé práci, dani za úspěch a přeměně garážového snu na velkou prosperující společnost z pohledu jednoho z jejích prvních zaměstnanců.

12:55 - 13:10

Wrap-up

20:00

Neoficiální afterparty

Mamut pub

Chceš být u toho? Rezervuj si místo už teď!

Koupit vstupenku